زن بازیگر دستگیری توهین ها اینترنت اینترنتی

زن: بازیگر دستگیری توهین ها اینترنت اینترنتی صفحه اجتماعی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار گوناگون چیز‌های جالبی که راجع به خواب نمی‌دانستید

می‌توانیم در خواب پرواز کنیم، با مرده‌ها حرف بزنیم یا به دوران مدرسه برگردیم. خواب‌ها آنقدر عجیب و اسرارآمیز هستند که دانشمندان سال‌هاست آن را بررسی می‌کنند.

چیز‌های جالبی که راجع به خواب نمی‌دانستید

چیز های جالبی که راجع به خواب نمی دانستید

عبارات مهم : بیدار

می توانیم در خواب پرواز کنیم، با مرده ها حرف بزنیم یا به دوران مدرسه برگردیم. خواب ها آنقدر عجیب و اسرارآمیز هستند که دانشمندان سال هاست آن را بررسی می کنند.

به گزارش برترین ها ، ما هرشب می خوابیم بدون اینکه بدانیم قرار است چه خوابی ببینیم. می توانیم در خواب پرواز کنیم، با مرده ها حرف بزنیم یا به دوران مدرسه برگردیم. خواب ها آنقدر عجیب و اسرارآمیز هستند که دانشمندان سال هاست آن را بررسی می کنند. در این مطلب با حقایق جالبی راجع به خواب آشنا می شوید.

نابینایان زیاد کابوس می بینند
نابینایان می توانند بسیاری از صحنه هایی که قبلا دیده بودند را دوباره در خواب ببینند. محققان از ۵۰ نفر که نیمی از آن ها نابینا بودند درخواست کردند به مدت ۴ هفته خواب هایشان را ثبت کنند. آن ها دریافتند که شرکت کنندگانی که نابینای مادرزادی نبودند ادراکات بصری در خوابشان دارند. ولی هرچه از وقت نابینا شدنشان زیاد گذشته بود، چیز های کمتری می دیدند.

یکی از یافته های جالب دیگر این بود که نابینایان زیاد کابوس می بینند. تنها ۷ درصد از افراد بینا کابوس دیدند در حالی که این در میان نابینایان ۲۵ درصد بود. کابوس های آن ها مشمول بر چیز های ترسناکی در بیداری، مثل گم کردن سگ راهنمایشان، گم شدن یا تصادف کردن می شد. محققان تصور می کنند که کابوس ها نوعی تمرین زندگی واقعی هستند و نابینایان زیاد به آن نیاز دارند، چون خطرات بیشتری را در زندگی روزانه در انتظارشان هست.

می توانید کنترل کنید که چه خوابی ببینید
به نظر می رسد «دام کاب» در فیلم تلقین تنها کسی نیست که می تواند خواب هایش را کنترل کنید، شما هم می توانید. طبق تحقیقات اگر مشکلی داشته باشید می توانید عمدا خوابش را ببینید تا راه حل آن پیدا کنید. همچنین می توانید در مورد یک شخص خاص یا حتی مرده خواب ببینید.

خواب ها جهت حل مشکلاتی که یک جزء بصری دارند عالی هستند. اگر می خواهید خوابی ببینید که در آن مساله ای را حل می کنید، قبل از خواب راجع به آن فکر کنید و تلاش کنید تصویری از آن در ذهنتان بسازید. می‎توانید یک تصویر واقعی از مساله به خودتان بدهید. به عنوان نمونه اگر می خواهید یک موزیک بسازید، گیتارتان را کنار تخت قرار دهید. یا اگر با همسرتان مسئله دارید قبل از خواب خوب به او نگاه کنید. یا اگر می خواهید خواب یک شخص خاص را ببینید، قبل از خواب به تصویر او نگاه کنید. اگر می خواهید خواب چتربازی ببینید، عکسش را ببنید. بعد از اینکه بیدار شدید خوب به خوابتان فکر کنید تا از چیز هایی که یاد گرفتید استفاده کنید.

چیز‌های جالبی که راجع به خواب نمی‌دانستید

می توانید کنترل کنید که در خواب چه کاری انجام دهید
نه تنها می توانید کنترل کنید که چه خوابی ببینید، بلکه می توانید کنترل کنید که در خواب چه کار کنید. در رویای براق یا رویای آگاهانه به رویایی گفته می شود که فرد در آن از می داند که در حال خواب دیدن است و همچنان توانایی کنترل محیط فیزیکی را ندارد ولی به صورت آگاهانه روی رویا کنترل دارد و می تواند صحنه رویا را به میل خود عوض کردن دهد.

روش های مختلفی جهت دیدن خواب های براق وجود دارد که یکی از آن ها آزمایش واقعیت هست. بخشی از آزمایش واقعیت این است که در طول روز از خودتان بپرسید آیا خواب مبی بینید و سپس به دنبال نشانه هایی باشید که بیدار هستید. شاید فکر کنید نیاز به نشانه نیست و بدیهی است که خواب نیستید. ولی انجام این کار در روز به شما کمک می کند در شب از خواب بودنتان آگاه باشید.

قبل از این که بخوابید به خودتان بگویید که خواب هایتان را به یاد خواهید آورد. خواب قبلتان را به یاد آورید و به دنبال نشانه هایی بگردید که خواب بوده هست. تصور کنید که می خواستید در آن چه کار کنید. سپس این مراحل را تکرار کنید تا خوابتان ببرد. دیدن خواب براق سخت است و به تمرین ذهنی زیادی نیاز دارد. ولی آیا ارزش ندارد تصمیم بگیرید در خواب پرواز کنید به جای اینکه فقط امیدوار باشید این اتفاق بیفتد؟

نوزادان خواب نمی بینند
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که نوزادان چه خوابی می بینند؟ نوزادان اصلا خواب نمی بینند. آن ها خواب رم خود را صرف ایجاد مسیر هایی در مغز و مهارت های زبانی می کنند. باتوجه به این پیشرفت های مغزی که جریان دارد، قدرت مغزی زیادی نمی ماند که خواب ایجاد کند.

بچه ها تا ۴-۵ سالگی، یعنی تا زمانی که توانایی تجسم چیز های خیالی را به دست آورند خواب نمی بینند. حتی بعد از آن هم خواب هایشان فاقد شخصیت، خاطرات و احساسات هست. تا ۷-۸ سالگی که حس هویت در آن ها شکل می گیرد و هرچه درکشان از خود نیرومند تر باشد خواب های روشن تر و شرکت یافته تری می بینند.

می‌توانیم در خواب پرواز کنیم، با مرده‌ها حرف بزنیم یا به دوران مدرسه برگردیم. خواب‌ها آنقدر عجیب و اسرارآمیز هستند که دانشمندان سال‌هاست آن را بررسی می‌کنند.

خواب ها به یادگیری کمک می کنند
خواب ها واقعا به یادگیری کمک می کنند. در یک تحقیق ۹۹ شرکت کننده یک بازی ویدئویی انجام دادند که در آن باید در یک ماز مجازی حرکت می کردند. سپس نیمی از شرکت کنندگان دو ساعت خوابیدند و نیمی از آن ها بیدار ماندند. بعد دوباره بازی کردند.

کسانی که خواب ماز را دیده بودند عملکردشان شش برابر بهتر از کسانی بودند که نخوابیده بودند یا خواب ماز را ندیده بودند. آن ها گفتند که ابتدا خواب خود ماز را دیده اند، مثل این که آن را تمرین می کنند، ولی بعد که خوابشان عمیق شده، ماز را ترکیب با ماجراهای دیگر دیدند مثل اکتشاف در غار های شبیه ماز.

عمل کردن یا برون ریزی خواب های خشونت آمیز نشانه اختلالات عصبی است
آیا می دانستید هنگام خواب عضلات تقریبا فلج می شوند و نمی توانید خواب هایتان را اجرا کنید؟ کسانی که عضلاتشان هنگام خواب از کار نمیفتد و خوابشان را اجرا می کنند، احتمالا بعدا مبتلا به اختلالات عصبی مثل جنون یا پارکینسون می شوند.

در یک بیماری نادر به نام اختلال رفتاری رم (REM)، افراد خشمگینانه خواب هایشان را اجرا می کنند و ممکن است به خودشان یا دیگران آسیب برسانند. به عنوان مثال فردی خواب دیده بود که موشک با هتلی که در آن خوابیده برخورد کرده به همین علت هم در خواب و هم در واقعیت از پنجره طبقه دوم بیرون پرید و بسیار آسیب دید.

چیز‌های جالبی که راجع به خواب نمی‌دانستید

جسم شما در خواب با جسم واقعیتان مطابقت ندارد
افراد فلج یا ناشنوا اغلب در خواب می توانند راه بروند یا بشنوند. جسم شما در خواب جالب تر است و امکاناتی مثل پرواز یا نفس کشیدن زیر آب را در اختیارتان می گذارد. ممکن است بدانید که در خوابتان جسم دارید، ولی احتمالا هیچ جزئیاتی از جسمتان را در خواب نمی بینید.

بهترین روش جهت تحلیل خواب استفاده از کتاب تعبیر خواب نیست
تا به حال شده است خواب عجیبی ببینید و سراغ تعبیر خواب بروید، ولی حس کنید چیزی که گفته هیچ ربطی به زندگی شما ندارد؟ این به این علت است که خواب ها بسیار شخصی هستند و یک شیء یکسان در خواب هرکس می تواند معنای کاملا متفاوتی داشته باشد. به جای اتکا به تعابیر خواب، تلاش کنید با فکر خودتان آن را تحلیل کنید.

ابتدا به محض بیدار شدن خوابتان را ثبت کنید. هرچه زیاد بنویسید زیاد احتمال دارد یادتان بماند. سپس ببینید در خوابتان چه احساسی داشتید. ناراحت، عصبانی یا شاد بودید؟ آیا بعد از بیدار شدن احساساتان از بین رفت؟ ببینید آیا فکر های تکراری در خواب هایتان داشتید. در نهایت همه عنصرهای خوابتان را در نظر بگیرید. افرادی که در خوابتان دیده اید می توانند نشان دهنده جنبه های متفاوت شخصیت شما باشید. چیز هایی که در خواب با آن مواجه شدید می توانند نشان دهنده افکار و احساسات شما باشند. خواب شما منعکس کننده تجربیات، افکار و احساسات شما هست، و فقط شما متخصص آن هستید.

می‌توانیم در خواب پرواز کنیم، با مرده‌ها حرف بزنیم یا به دوران مدرسه برگردیم. خواب‌ها آنقدر عجیب و اسرارآمیز هستند که دانشمندان سال‌هاست آن را بررسی می‌کنند.

واژه های کلیدی: بیدار | کنترل | بیداری | بیداری | خوابیدن | اخبار گوناگون

چیز‌های جالبی که راجع به خواب نمی‌دانستید

چیز‌های جالبی که راجع به خواب نمی‌دانستید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs