زن بازیگر دستگیری توهین ها اینترنت اینترنتی

زن: بازیگر دستگیری توهین ها اینترنت اینترنتی صفحه اجتماعی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ساخت ماده تازه جهت ذخیره سازی برق در دماهای اوج

دانشمندان ماده ترکیبی سبکی را جهت ذخیره‌سازی برق تولید کرده‌اند که در ساخت ابزارهای الکترونیکی انعطاف‌پذیر، وسایط نقلیه برقی و در حوزه هوافضا کارآمد خواهد بود.

ساخت ماده تازه جهت ذخیره سازی برق در دماهای اوج

ساخت ماده تازه جهت ذخیره سازی برق در دماهای بالا

عبارات مهم : استفاده

دانشمندان ماده ترکیبی سبکی را جهت ذخیره سازی برق تولید کرده اند که در ساخت ابزارهای الکترونیکی انعطاف پذیر، وسایط نقلیه برقی و در حوزه هوافضا کارآمد خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس دیلی، در آزمایش های انجام شده، این ماده انرژی برق را در دماهای اوج ذخیره کرد و توصیه جالب اینجاست که می توان آن را با استفاده از تکنیک های حال حاضر تولید کرد.

ساخت ماده تازه جهت ذخیره سازی برق در دماهای اوج

امین عزیزی، دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی پسادکترای دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، و همکارانش از انباشت بخار شیمیایی جهت تولید فیلم های شش ضلعی نانوبلوری نیترید بور(hBN) استفاه کردند و دو طرف یک فیلم پلی اتر ایمید(PEI) را با این نانوفیلم ها پوشاندند. آنها سپس با استفاده از فشار، این فیلم ها را به یکدیگر پیوند دادند و سازه سه لایه فشرده ای تولید کردند. آنچه جهت عزیزی و سایر اعضای تیم علمی جالب بود این بود که صرفا استفاده از فشار و بدون استفاده از هرگونه پیوند شیمیایی جهت تولید این سازه ذخیره کننده برق کفایت می کرد.

در حال حاضر، در دماهای بالای 176 درجه فارنهایت(80 درجه سانتی گراد)، عالی ترین پلیمرهای تجاری موجود کارآیی خود را در ذخیره سازی برق از دست می دهند ولی فیلم های پلی اتر ایمید پوشیده شده است با فیلم های شش ضلعی نانوبلوری نیترید بور، می توانند در دماهای بیش از 392 درجه فارنهایت(200 درجه سانتی گراد) هم کارآیی بالای خود در ذخیره کردن برق را حفظ کنند.

دانشمندان ماده ترکیبی سبکی را جهت ذخیره‌سازی برق تولید کرده‌اند که در ساخت ابزارهای الکترونیکی انعطاف‌پذیر، وسایط نقلیه برقی و در حوزه هوافضا کارآمد خواهد بود.

جزئیات این دستاورد علمی در مجله Advanced Materials منتشر شد.

واژه های کلیدی: استفاده | دانشگاه | شیمیایی | ذخیره کردن | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs